ALICJA RUPIŃSKA

Alicja Rupińska, urodziła się na Ziemi Dobrzyńskiej we wsi Rakowo k/Rypina. Tam się wychowała pośród szumu kołyszących się drzew, fal płynącego jeziora -Długie. Krajobraz rodzinnej wsi wprawiał ją od najmłodszych lat w nostalgię i refleksję.
Już jako dziecko lubiła obserwować naturę, często i chętnie czytała książki, zachwycała się książeczkami Marii Konopnickiej z pięknymi ilustracjami Marcina Szancera. W wieku lat 14-stu napisała pierwszy rymy. Były to zabawne rymowanki. W dorosłości życie nie oszczędziło jej bólu i cierpienia. Jako wdowa wychowywała samotnie pięcioro dzieci.
Wiersze napisane dla dzieci długo „leżały” w przysłowiowej szufladzie, zanim ujrzały światło dzienne. Autorka czytała je dzieciom w szkole, przedszkolu. W międzyczasie Alicja Rupińska pisała i wydawała poezję dla dorosłych-wydała 4 tomiki poezji przez wydawnictwa: NKL Włocławek; ZLP Kraków; WFW Warszawa i Wydawnictwo Manufaktura Słów w Gdyni, a także w wielu antologiach. Przez kilka lat współpracowała z lokalnym tygodnikiem Czas Rypina. Od listopada roku 2015 prowadzi blogi ( dla dorosłych i dla najmłodszych). Mówi o sobie: z urodzenia i pochodzenia- Dobrzynianka, a od kilku lat – Pomorzanka.