Henryka Swornóg

Henryka Swornóg (z domu Sobek) – rodowita wadowiczanka, bibliotekarka z wykształcenia i powołania, miłośniczka zwierząt, zwłaszcza psów. Jej pasją jest pisanie, ogromnym szczęściem mąż i syn, a radością pudelek. Serca młodych czytelników skradła w 2016 roku debiutancką powieścią „Ósmy cud świata. Opowieści łapą pisane”. Rok później wydała pełną emocji baśń „Jak dzieci razem z aniołem pokonały diabła i uratowały świat”. Spod jej pióra wyszły również opowiadania i bajki, które zostały opublikowane w wydaniach zbiorowych.
W myśl słów św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, chociażby inni od was nie wymagali” napisała kolejną książkę „Boso do Nieba. O Karolku z Wadowic, który został papieżem i świętym”, realizując
w ten sposób swoje kolejne marzenie literackie.Książka wydana została z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – podobnie jak wcześniejsze pozycje Autorki – przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.

Refren codzienności

Wiersz zdobył I nagrodę w Konkursie Jednego Wiersza podczas Warsztatów literackich, zorganizowanych przez Wydawnictwo świętego Macieja Apostoła – Kielce,19 marca 2022 roku.